Murkšķu audzētava "Jaunstuči"

Murkšķis ir lielākā zemes vāvere, kas īpaši slavena ar savu ziemas miegu un spalgo svilpšanu

Savukārt Ņujorkas zoodārza konkurējošais murkšķis Čārlzs Hogs savu ēnu nav redzējis, jo pilsētas mēram Maiklam Blūmbergam neizdevās izvilināt dzīvnieku no ziemas migas, un tas pat mēģināja amatpersonai iekost rokā.

Murkšķa dienu šajā ASV Pensilvānijas štata Panksatonijas pilsētiņā atzīmē jau kopš 1887.gada, bet pakāpeniski tā pārvērtusies par valsts mēroga notikumu.

Murkšķa diena laika gaitā pārvērtusies par ievērojamiem svētkiem, kuros ietilpst dažādas atrakcijas, konkursi un cita veida izpriecas, kuras šogad piesaistīja ap 15 000 interesentu.

Saskaņā ar vācu imigrantu ieviesto tradīciju, ja murkšķis šajā dienā, kas pazīstama kā Sveču diena, iznāks no alas un ieraudzīs savu ēnu, - ziema turpināsies vēl pusotru mēnesi. Ja ēnu saskatīt neizdosies, - pavasaris iestāsies agri. Vācieši sākotnēji murkšķus izmantoja par sezonāliem barometriem.

Murkšķi parasti ap šo laiku pamostas no ziemas guļas, taču zinātnieki domā, ka dzīvnieki izlien no alas pārtikas vai pretējā dzimuma meklēšanai.

Šos svētkus pasaulē populārus padarīja 1993.gada filma "Murkšķa diena" ("Groundhog Day") ar Bilu Mareju un Endiju Makdauelu galvenajās lomās. Šajā filmā galvenajam varonim reportierim minētajā pilsētiņā katru dienu atkārtojas 2.februāris.2009.gada 3.februāris
Raksts aizgūts nowww.delfi.lv

Jaunumi

14. maijs, 2014

Lauku ceļotājs aicina pilsētniekus uz laukiem 16.-18. maijā, kad notiks akcija "Atvērtās dienas laukos". Tā ir iespēja pavadīt pārsteidzošu nedēļas nogali ar ģimeni, draugiem vai darba kolektīvu, apbraukājot visdažādākās ražojošās saimniecības laukos, lai atklātu sev jaunus – gan interesantus, gan garšīgus lauku labumus.


2. februāris, 2014

Šodien Murkšķa dienā, Alsungas novada Reģos mītošie murkšķi guļ dziļā ziemas miegā un nemaz nedomā vēl kādu laiku mosties.


24. jūnijs, 2013

Vasaras saulgrieži tika sumināti un skandināti arī pie murkšķiem. Līgo vakarā, bija sabraukuši īsteni murkšķu draugi, kuri pušķoja sētu, lutināja murkšķus, dziedāja jautras līgo dziesmas un metās jestros deju soļos