Murkšķu audzētava "Jaunstuči"

Murkšķis ir lielākā zemes vāvere, kas īpaši slavena ar savu ziemas miegu un spalgo svilpšanu

Murkšķis sola, ka ziema ilgs vēl sešas nedēļasSaskaņā ar ilgāk nekā gadsimtu ievēroto tradīciju, ja Murkšķa dienā Fils nebūtu redzējis savu ēnu, tad Ziemeļamerikā ziema būtu beigusies. Murkšķa dienu ASV Pensilvānijas štata Panksatonijas pilsētiņā atzīmē jau kopš 1887.gada, bet pakāpeniski tā pārvērtusies par valsts mēroga notikumu un ievērojamiem svētkiem, kuros ietilpst dažādas atrakcijas, konkursi un cita veida izpriecas.

Saskaņā ar vācu imigrantu ieviesto tradīciju, ja murkšķis šajā dienā, kas pazīstama kā Sveču diena, iznāks no alas un ieraudzīs savu ēnu, - ziema turpināsies vēl pusotru mēnesi. Ja ēnu saskatīt neizdosies, - pavasaris iestāsies agri. Vācieši sākotnēji murkšķus izmantoja par sezonāliem barometriem.

Murkšķi parasti ap šo laiku pamostas no ziemas guļas, taču zinātnieki domā, ka dzīvnieki izlien no alas pārtikas vai pretējā dzimuma meklēšanai.

Šos svētkus pasaulē populārus padarīja 1993.gada filma "Groundhog Day" ("Murkšķa diena") ar Bilu Mareju un Endiju Makdauelu galvenajās lomās.

Foto kadrs no 1993.gada komēdijas "Groundhog Day", Foto: Publicitātes fotoRaksts aizgūts no www.tvnet.lv

2010.gada 3. februārī

Jaunumi

14. maijs, 2014

Lauku ceļotājs aicina pilsētniekus uz laukiem 16.-18. maijā, kad notiks akcija "Atvērtās dienas laukos". Tā ir iespēja pavadīt pārsteidzošu nedēļas nogali ar ģimeni, draugiem vai darba kolektīvu, apbraukājot visdažādākās ražojošās saimniecības laukos, lai atklātu sev jaunus – gan interesantus, gan garšīgus lauku labumus.


2. februāris, 2014

Šodien Murkšķa dienā, Alsungas novada Reģos mītošie murkšķi guļ dziļā ziemas miegā un nemaz nedomā vēl kādu laiku mosties.


24. jūnijs, 2013

Vasaras saulgrieži tika sumināti un skandināti arī pie murkšķiem. Līgo vakarā, bija sabraukuši īsteni murkšķu draugi, kuri pušķoja sētu, lutināja murkšķus, dziedāja jautras līgo dziesmas un metās jestros deju soļos